Kalendář

více akcí v Hradci Králove a okolí - hkinfo.cz

LIDÉ, MÍSTA, VĚCI - Vstupenky

Pořadatel: Klicperovo divadlo
7. 12. 2021 – 29. 1. 2022
260 Kč

Kdo jede na konečnou – nepřejede. A naše hrdinka si předplatila jízdenku až na samotné dno. Sledujte její jízdu v přímém přenosu. Česká premiéra britské hry Duncana Macmillana vypráví příběh herečky, která se snaží léčit z drogové závislosti. Emma si uměla život užívat jako nikdo jiný. A teď je na odvykačce. První, co jí radí je, že si musí uvědomit vlastní problém. Ale co když ten problém není v Emmě, ale ve všem ostatním? Za druhé musí začít říkat pravdu. Ale Emma je dost chytrá na to, aby věděla, že nic takového neexistuje. Jak vůbec může vystřízlivět, když se drogy zdají jako jediný způsob, jak v dnešním světe přežít – vždyť i životopis Jima Morrisona se jmenuje „nikdo to tu nepřežije“. Duncan Macmillan je současný britský autor a režisér mladé generace. Lidé místa, věci mají za sebou uvedení v londýnském Národním divadle, po kterém byla pro velký úspěch přenesena na West End. Hlavním tématem hry je problematika závislosti všech možných druhů. Koncentruje se však i na rozpad osobnosti pod tlakem dnešní chaotické doby. Herečku Emmu sledujeme od jejího pádu na dno přes pobyt v léčebně po návrat domů. Zvládne ho a nebude pro ni realita už navždy noční můrou?
 
Autor/Author: Duncan Macmillan Překlad/Translation: Kateřina Holá Režie/Directed by: Pavel Khek Dramaturgie/Dramaturgy: Lenka Smrčková Scéna/Stage design: Michal Syrový Kostýmy/Costumes: Agnieszka Pátá-Oldak Choreografie/Choreography: Martin Šimek Hudba/Music: David Smečka Hrají/Cast: Natálie Holíková, Vojtěch Říha, Martina Nováková, Jan Vápeník, Michal Lurie, Anna Kratochvílová, Michala Gatialová, Zora Valchařová-Poulová, William Valerián, Michael Vykus j.h.

Divadlo
Týdenní tipy

Změny & aktuality

OMEZENÍ NA PRODEJNÍCH MÍSTECH

Z provozních důvodů bude Turistické informační centrum (TIC) Hradec Králové otevřeno v období od 29.11. do 12. 12. 2021 následujícím způsobem: Pondělí - pátek ... 9.00-12.00, 13.00-17.00 Sobota, neděle ... ZAVŘENO (pracovník TIC však bude v době od 9 do 16 hodin k dispozici na e-mailu: info@hkinfo.cz nebo telefonu: 727 827 947)

Číst více

AKCE V PROSINCI 2021

PŘELOŽENO:
ROMANTIC BAND PETRA HUBÁČKA (1. 12. 2021 FHK) - Nový termín bude upřesněn. Vstupenky zůstávají v platnosti nebo je lze vrátit v místě zakoupení.
MODRÉ SNĚNÍ S GEORGEM GERSHWINEM (6. 12. 2021 i 20. 1. 2021 i 10. 12. 2020 FHK) - Nový termín 7. 4. 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti nebo je lze vrátit v místě zakoupení do 31. 12. 2021.


ZRUŠENO:
DECHOVÝ ORCHESTR …

Číst více