Internetová televize

Kalendář

<<  říjen 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
161718192021
     

Hradec Králové Info

Kinožurnál

Organizace

Luboš Pospíšil Název: Luboš Pospíšil
  koncert
Organizace: Divadlo Drak
Kategorie: Hudba
Různé žánry
Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete, prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry.
Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie nyní navléká lehce retrospektivní kabátek.
Vloni v září oslavil bez pompy pětašedesátiny, na jaro a podzim 2016 přichystal Supraphon k jubileu to, po čem fanoušci léta volají – vychází komplet všech zpěvákových CD + kupa bonusů.
Dnes už je to 66, po rockových dálnicích toho Luboš najezdil, název aktuálního turné i albového boxu je tedy nasnadě – Route 66.
Pospíšilův tenor za bicími jistí hvězda mezi tuzemskými bubenicemi Pája Táboříková (též Jasná páka), elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart (YoYo Band, Žáha…), klávesy kapelníka Ondřeje Fencla (Schodiště, Vladimír Merta…) tančí kolem, rytmiku dotváří zkušený baskytarista Martin Štec (ex-Vltava, I. Hlas). Unikátem na scéně jsou sehrané pětihlasy jako další poznávací znamení současných 5P, semknutých kolem Pospíšila.
Mimo jiné zazní na koncertě kultovní Vzpomínka na jednu vesnickou tancovačku, kterou Pospíšil dvacet let naživo nehrál.
Publikum se samozřejmě dočká i novinek ze Soukromé elegie a osvědčených písniček ze zlaté éry, včetně jednoho exkurzu do „prehistorie“ (Doky, vlaky, hlad a boty).
Datum Čas Akce
Žádné záznamy